O NÁS

Sme špecializovaná firma v hĺbkovom čistení matracov, kobercov a čalúneného nábytku. Vykonávame hĺbkové čistenie extrakčnou metódou - je to čistenie mokrou cestou a princíp čistenia je založený na regulovanom prúde teplej vody, ktorú čistiaci stroj vháňa spoločne s čistiacim prostriedkom pod primeraným tlakom do čistenej látky a následne ju ihneď vysáva späť do zbernej nádoby.

Okrem odstránenia nečistôt a roztočov dochádza tiež k regenerácii vlákien a oživeniu pôvodných farieb.

ČO ROBÍME

Čistíme a tepujeme profesionálnym prístrojom Kärcher

       - posteľné matrace

       - sedačky, gauče, kreslá

        - čalúnené stoličky, taburetky

        - koberce

Koberec, ktorý je pravidelne len vysávaný, môže pri pohľade zhora pôsobiť ako čistý. Ale pri podrobnejšom pohľade zistíme, koľko nečistôt stále zostáva v spodnej časti kobercových vlákien a postupne tieto vlákna ničí. Tak isto pri ručnom tepovaní sa nedá spoľahlivo regulovať množstvo tekutiny, ktorá spolu s nečistotami pretečie do hlbších vrstiev tkaniny a ostáva tam.


Oproti tomu - čistenie extrakčnou metódou je nejúčinnejší spôsob čistenia mokrou cestou. Spočíva v tlakovom vstrekovaní čistiaceho prostriedku do tkaniny a jeho následnom odsávaní do zbernej nádoby. V priebehu tohoto procesu dochádza nielen k prepraniu, ale aj k regenerácii vlákien tkaniny.

           suché vysávanie                    hĺbkové (extrakčné) čistenie


V jednom matraci sa za 1 rok nahromadí milióny baktérii, roztočov a iných mikroorganizmov, ktorých síce nevidíme, ale práve oni môžu byť dôvodom našich zdravotných problémov. Prispievajú k mnohým respiračným a kožným chorobám a sú rizikom predovšetkým pre jedincov trpiacich astmou, malé deti a starších ľudí..

Hĺbkové čistenie je obzvlášť vhodné pre domácnosti kde sa nachádza alergik, nakoľko sa týmto čistením odstráni až 90% roztočov a ich výlučkov vyvolávajúcich alergie.

VHODNOSŤ EXTRAKČNÉHO ČISTENIA

Extrakčné "tepovanie" je vhodné prakticky pre všetky druhy textilií, ako prírodné- vlnené, bavlnené (mikroplyš, manchester apod.), tak syntetické, alebo kombinované. U látok farbených prírodnými farbami sa doporučuje najskôr vyskúšať farebnú stálosť na neviditeľnom mieste.

Pri čistení sedacích súprav, kresiel a taburetiek nedochádza k zrazeniu povrchov.

Touto metódou sa ale nedajú čistiť koberce s extrémne dlhým vlasom, koberce perzské, jutové a kombinované s kožou, tiež kožené sedacie súpravy a sedacie súpravy s teflonovou úpravou.

Extrakčným čistením kobercov a čalúneného nábytku dochádza k odstráneniu škvŕn, prachu, mastnoty, vsiaknutých a zadupaných nečistôt a pachov (napr. cigaretového dymu) nielen z povrchu, ale aj z hĺbky čistenej textílie. Dochádza k oživeniu farieb a prevoňaniu celého interiéru.

Metóda nie je vhodná k odstraňovaniu žuvačiek a vosku a nedokáže úplne napraviť odfarbené a používaním veľmi opotrebované miesta, ale napriek tomu výrazne zlepší vzhľad koberca a čalúneného nábytku

AKO ČASTO ČISTIŤ?

Posteľné matrace, sedacie súpravy, čalúnený nábytok doporučujeme čistiť 2x ročne. Hĺbkové čistenie kobercov doporučujeme vykonávať 1x ročně.

U alergikov (prach, roztoče), astmatikov, pri prítomnosti malých detí či domácich zvierat by mala byť frekvencia čistenia častejšia - doporučuje sa čistiť 2-3x za rok.

Používame čistiace prostriedky, ktoré sú protialergické, netoxické a nedráždivé svojou vôňou. 

AKO DLHO TRVÁ SCHNUTIE?

Vďaka veľkej sacej sile stroja je očistený povrch len mierne vlhký. Doba schnutia kobercov a čalúneného nábytku sa pohybuje okolo 2-3 hodín, matracov a sedačiek 2-5 hodín.